Nasza szkoła wzięła udział w 29 finale WOŚP. Uczniowie poprzez sport przyczynili się do wsprarcia szczytnego celu.
Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej.
Nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie meble do części sal lekcyjnych. We wtorek 5 stycznia miało miejsce wielkie przemeblowanie. Pragnę serdecznie podziękować młodym strażakom z OSP w Zalesicach za pomoc. Dziękujemy Panu Przemysławowi Piskorzowi opiekunowi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za zorganizowanie akcji. Na naszych Strażaków zawsze można liczyć. Dziękujemy.
Od 26 października do 8 listopada zostały zawieszone zajęcia w formie stacjonarnej dla uczniów klas IV - VIII. Uczniowie klasy II i III przychodzą do szkoły jak dotychczas. Zajęcia dla uczniów klas IV - VIII będą odbywały się w formie zdalnej na platformie Microsoft Teams. Obowiązują te same loginy i hasła z których uczniowie korzystali wiosną podczas nauczania zdalnego. Dodatkowo uruchomiliśmy od tego roku szkolnego e-dziennik Synergia Librus. Prosimy o kontaktowanie się z wychowawcami klas i nauczycielami poprzez e-dziennik. W razie problemów z aplikacją Microsoft Teams (np. zagbione dane dostępowe), lub ze sprzętem komputerowym prosimy o kontakt.
Zyczę Wszystkim dużo zdrowia zdrowia.
Tomasz Różycki
Prosimy o zapoznanie się z Procedurami Bezpieczeństwa w okresie pandemi Covid-19 na terenie PSP w Zalesicach.
Wewnetrzne_procedury_bezpieczenstwa_PSP_Zalesice.docx
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
Informujemy, że z przyczyn związanych z pandemią jesteśmy zmuszeni z rezygnacji wspólnego spotkania. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się z wychowawcami w klasach o godzinie 9.00.
Przydział sal:
Klasa 2 – sala nr 2
Klasa 3 – sala nr 1
Klasa 4 – sala nr 14
Klasa 5 – sala nr 10
Klasa 6 – sala nr 12
Klasa 7 – sala nr 13
Klasa 8 – sala nr 11
Uczniowie przychodzą do szkoły bez opiekunów, zaopatrzeni w maseczki.
Ksiądz Proboszcz zaprasza na Mszę św. o godzinie 10.00.
Serdecznie zapraszamy!
Wzorem lat ubiegłych zainteresowanym rodzicom uczniów szkoła udostępnia druki wniosku o przyznanie stypendium szkolnego (socjalnego) na rok szkolny 2020/21.
Druki wniosku można odebrać w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-13.00 lub wydrukować
ze szkolnej strony internetowej. Zgodnie z kryteriami dochodowymi ustalonymi Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018r. (Dz. U. z 2018r poz. 1358) stypendium socjalne może być przyznane uczniom, których dochód na jednego członkaw rodzinie nie przekracza 528,00zł. Przy ustalaniu dochodów rodziny przyjmuję się dochódz jednego hektara przeliczeniowego gruntów w kwocie 308,00zł. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z zakładu pracy (odcinek renty, zaświadczenie z urzędu pracy, świadczenie rodzinne) o wysokości dochodu netto uzyskanych przez członków rodziny w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku ( za sierpień). Składanie wypełnionych wniosków wraz załącznikami do 20 września 2020r. w sekretariacie szkoły. Przyznane stypendium podlega rozliczeniu fakturami, rachunkami uproszczonymi .
Wydatki_kwalifikowane_do_stypendium.pdf
Uczniowie naszej szkoły zdobyli najlepszy wynik na Egzaminie Ósmoklasisty wśród wszystkich szkół na terenie gminy Wierzbica. Średni wynik testu dla szkoły to 58,4 procent. Test z języka polskiego napisali średnio na 66,4%, z matematyki osiągnęli 51%, a z języka angielskiego 57,8%.
Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom.
Rolniku, przygotuj się do spisu!
Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem. Bo nawet w naszym mieście mieszkają rolnicy objęci obowiązkiem udziału w Powszechnym Spisie Rolnym.
Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.
Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!
Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.
Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.
Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.
Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.
Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.
Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.
Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.
Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/
Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. Każdy rok, a ten zwłaszcza, był czasem wytężonej nauki i pracy. Marzeniem naszym byłoby spotkanie się z Wami i świętowanie tego radosnego dnia wspólnie. Ze względów bezpieczeństwa musimy zorganizować ten czas w inny sposób. Pragniemy zatem poinformować, iż 26 czerwca 2020 roku nie ma obowiązku uczestniczenia w tradycyjnym zakończeniu roku szkolnego. Jest to indywidualna decyzja Państwa. Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w spotkaniu, muszą przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i dostosować się do regulaminu umieszczonego poniżej.
Harmonogram zakończenia roku szkolnego z podziałem na klasy:
klasa I godz. 9:20
klasa II godz. 9:20
klasa III godz. 9:20
klasa IV godz. 9:40
klasa V godz. 10:00
klasa VI godz. 9:00
klasa VII godz. 9:40
klasa VIII godz. 9:00
W dniu 11 marca 2020 roku w naszej szkole odbyła się X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Eureka” przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Celem konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu fizyki oraz propagowanie nauk ścisłych. Spośród 2200 uczestników z 300 szkół w Polsce uczeń naszej szkoły z 7 klasy Piotr Łukawski w kategorii wiekowej „Adept” otrzymał wyróżnienie.
Opiekunem konkursu była pani Arleta Łyżwa.
Uczniowi należą się gratulacje.
Życzymy dalszych sukcesów.
Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020
Minister Edukacji Narodowej w Rozporządzeniu z 09.04.2020r. przedłużył okres w którym nauka będzie prowadzona zdalnie do 26 kwietnia br.
Po świętach kontynujemy naukę w naszej szkole zdalnie na dotychczasowych zasadach.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Podstawy prawne:
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że Dyrektor szkoły może użyczyć sprzętu niezbędnego do realizacji przez ucznia zajęć z wykorzystaniem zajęć i technik kształcenia na odległość. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt ze szkołą.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Od 25 marca rozpoczęliśmy zdalne nauczanie. Będziemy realizowali programy nauczania, dokonywali monitoringu postępów, wystawiali oceny.
Jest to dla wszystkich nowa i bardzo trudna sytuacja. Wymaga od Nauczycieli i Uczniów wielkiej mobilizacji i współdziałania. Szanowni Rodzice, wiemy, że wkładacie dużo trudu w organizację nauki Waszym dzieciom. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Na chwilę obecną, nie ma innej możliwości nauczania, niż nauka zdalna. Cieszymy się, że rozumiecie fakt, że nauka zdalna jest koniecznością. Jest ona wyzwaniem zarówno dla Was jak i dla Nauczycieli.
W zakładce „Nauczanie zdalne” znajdziecie Państwo harmonogram konsultacj iz Nauczycielami. Nauczyciele w tych godzinach są do dyspozycji uczniów, służą pomocą podczas nauki wykonywania prac domowych. Tak jak dotychczas treści na kolejny dzień nauki będą podawane dzień wcześniej w godz. od 16 do 18. Prosimy o sprawdzanie skrzynek mailowych po godz. 18 lub na następny dzień rano. Reszta zasad co do kontaktu z Nauczycielami i Wychowawcami pozostaje tak jak wcześniej ustalono.
Kontakt do szkoły: zalesice_szkola@adres.pl
Życzymy Wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości.
dyr. szkoły Tomasz Różycki
W dniu 6 grudnia uczniowie z klasy 7 i 8 wzięli udział w XVI Festiwalu Piosenki Turystycznej i Patriotycznej. Miło nam poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły znalazła się na podium, zajmując II miejsce.