Szkolne koło PTSM

  • Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025

    27.06.2025r. odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2024/2025r. Był to dzień przepełniony radością i refleksją zarówno dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczniowie klasy ósmej w krótkim montażu słowno-muzycznym pożegnali mury naszego Zespołu. Zostały wręczone nagrody i gratulacje uczniom , którzy osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowania.

    Najlepszym Absolwentem Zespołu został Stanisław Książek.

    Uczennicą z najwyższą średnią Zespołu w roku szkolnym 2024/2025 r. jest Aleksandra Łyżwińska uczennica klasy 6.

    Na zakończenie Pan dyrektor życzył wszystkim udanych wakacji, bezpiecznego odpoczynku.

    Drodzy uczniowie klas ósmych idźcie śmiało do przodu, nie zapominając o tym, co w życiu ważne. Wykorzystajcie swoją szansę!

  • Wycieczka krajoznawcza do Kazimierza Dolnego

    Dnia 23 czerwca odbyła się wycieczka krajoznawcza do Kazimierza Dolnego. Pierwszym punktem wyprawy było wejście na Górę Trzech Krzyży, następnie rejs statkiem po Wiśle. Poznanie historii miasteczka odbyło się, dzięki przejażdżce meleksami. Uczniowie spacerowali również po kazimierskim wąwozie. Na koniec wybrali się na rynek, gdzie kupowali pamiątki oraz podziwiali zabytki Kazimierza. Wycieczka była bardzo interesująca!

  • Ostatni dzień wycieczki szkolnej

    Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy na zwiedzaniu Zamku Książ – jednego z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Już z daleka zamek zrobił na nas ogromne wrażenie swoją wielkością i malowniczym położeniem na skraju Książańskiego Parku Krajobrazowego.

    Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zamkowych tarasów, z których rozpościerał się przepiękny widok na dolinę i otaczający las. Następnie przewodnik oprowadził nas po wnętrzach zamku – zobaczyliśmy m.in. salę balową, komnaty książęce oraz część wystawy poświęconej tajemnicom II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się o legendach związanych z zamkiem oraz o niedokończonych podziemiach, które wzbudziły naszą ciekawość.

    Wszyscy wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyjazdu – Zamek Książ zrobił na nas ogromne wrażenie i na pewno długo będziemy wspominać ten dzień.

    PODRÓŻE KSZTAŁCĄ A PRZYJAŹNIE POZOSTAJĄ NA WIELE, WIELE LAT.

  • Piknik w Automobilklub w Radomiu

    W czwartek 12 czerwca uczniowie z klasy 2,3,4,6,7 i 8 wyjechali na piknik do Automobilklubu w Radomiu.

    Uczennica kl.7 Alicja Wątła zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym pt. ,, Wolny od używek i bezpieczny" - klasa VI-VIII.

    GRATULUJEMY.

  • Kolejny dzień wycieczki

    Wyjazd rozpoczął się wcześnie rano, po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Adršpach, gdzie znajduje się malownicze Skalne Miasto. Już na początku zachwycił nas widok ogromnych formacji skalnych o fantazyjnych kształtach. Przewodnik opowiedział nam o powstaniu tych niezwykłych skał oraz o legendach, które są z nimi związane.

    Podczas wędrówki po wyznaczonych szlakach mogliśmy podziwiać m.in. „Kochanków”, „Głowę Cukru” czy „Starostę i Starościnę”. Największą atrakcją był jednak rejs tratwą po górskim jeziorku, podczas którego przewodnik rozbawiał nas ciekawymi opowieściami. Spacer wśród potężnych skał, wodospadów i zieleni był niezapomnianym przeżyciem.

    Wycieczka do Skalnego Miasta była bardzo udana. Pogoda dopisała, a piękne krajobrazy i wyjątkowa atmosfera tego miejsca pozostaną na długo w naszej pamięci.

  • Dzień trzeci

    III Dzień.

    Wycieczka do Szklarskiej Poręby. Spacerkiem doszliśmy do Wodospadu Kamieńczyka. Jest to najwyżej położony wodospad po polskiej stronie Karkonoszy 846 m n.p.m. Składa się z trzech kaskad o łącznej wysokości 27 metrów. Spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka i zachwyca swoim widokiem. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy rynek Szklarskiej Poręby. Po powrocie na miejsce uczniowie integrowali się w czasie gier i zabaw sportowych. Na koniec grill i rozmowy do późna.

  • Pięciodniowa wycieczka cd.

    II Dzień.

    Wycieczka do miejscowości Liberec w Czechach. Tam zwiedzaliśmy nowoczesne centrum iQLANDIA z ekspozycjami tematycznymi, gdzie na własnej skórze można było wypróbować 400 eksponatów. Następnie relaksowaliśmy się w aquaparku Babylon. Park wodny był niesamowitą rozrywką i integracją uczniowską.

  • Pięciodniowa wycieczka szkolna

    Wycieczka szkolna 5 dni.

    Wrocław+Liberec +Skalne Miasto Adrspach+Zamek Książ.

    W terminie 9-13 czerwca .

    I Dzień.

    Przejazd do Wrocławia i spacer po centrum miasta. Zwiedzaliśmy m.in. Ostrów Tumski i Stare Miasto w poszukiwaniu krasnali. Po południu dotarliśmy do miejsca noclegowego w Jakuszycach.

  • Rajd Leśny

    W piątek, 31 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w radosnym Rajdzie Leśnym z okazji Dnia Dziecka.

    Uczniowie przemierzali leśne ścieżki, wypatrując „skarbów natury”.

    Naszym celem było dojście do Dąbrówki Warszawskiej. Na miejscu przywitał nas serdecznie proboszcz parafii, który opowiedział uczniom o wyjątkowym miejscu – Golgocie, czyli budowli wznoszonej od 25 lat. Jego opowieść o historii powstania tego symbolicznego miejsca zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Rajd zakończyliśmy w Szkole w Zalesicach przy ognisku , gdzie czekał na wszystkich poczęstunek oraz zabawa na dmuchańcu.

  • Wycieczka klas I-III

    Dnia 26 maja uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Radomia. Korzystając

    z pięknej pogody dzieci przespacerowały się główną ulicą Radomia. Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty techniczne. Uczniowie wykonali własnoręcznie upominki dla swoich Mam z okazji ich święta. Kolejną rozrywką była gra w kręgle oraz poczęstunek w postaci pizzy w klubie „Split”. Atrakcja ta była dla klasy I nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najładniejsze drzwi świąteczne. Wycieczka była bardzo udana!

  • XVI Rajd „Śladami Witolda Gombrowicza”

    22 maja 2025 r. uczniowie jako młodzi turyści, wzięli udział w XVI Rajdzie „Śladami Witolda Gombrowicza”, który odbył się na trasie Wsola – Lisów – Jedlińsk. Rajd rozpoczął się zwiedzaniem Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, gdzie uczestnicy poznali życie i twórczość patrona wydarzenia.

    Celem rajdu była promocja turystyki pieszej, uczczenie Roku Gombrowicza oraz odkrywanie zabytków i przyrody gminy Jedlińsk.

    Podczas wydarzenia nasi uczniowie zaprezentowali świetne, pomysłowe kapelusze, które wykonali własnoręcznie. Ich praca została doceniona – zdobyli wyróżnienie w konkursie na najciekawszy kapelusz rajdowy!

    Gratulujemy kreatywności, zaangażowania i turystycznego ducha!

  • II BIEG ORLĄT LWOWSKICH

    20 maja 2025 r. na terenie szkoły w Bardzicach odbył się II Bieg Orląt Lwowskich. W biegu uczestniczyło 106 uczniów z klas III z 8 szkół z terenu gminy Kowala i Wierzbica. Uczniowie przebiegli dystans 1421 m , ponieważ tyle dzieci i młodzieży zginęło za Lwów w latach 1918 - 1919. Najmłodszy miał 9 lat, dlatego też biegli tylko uczniowie z klas III. Każdy otrzymał medal i dyplom, natomiast szkoły- dyplomy oraz albumy poświęcone Orlętom Lwowskim.

    Była to żywa lekcja historii.

  • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II-III „ORZEŁEK ORTOGRAFII”

    „Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!” Karolina Błażejczyk

    Pod takim hasłem 16 maja 2025 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Orzełek ortografii”, w którym wzięło udział 22 uczniów klas II–III z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy. Honorowy patronat nad konkursem objęła Agnieszka Jastrzębska - Wójt Gminy Wierzbica. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym, doskonalenie umiejętności ortograficznych, promowanie kultury języka polskiego oraz integracja środowisk szkolnych i wymiana doświadczeń.

    Uczestnicy zmierzyli się z wymagającym dyktandem oraz zestawem zadań ortograficznych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom wiedzy i umiejętności uczniów – niezwykle wysoki. Po dokładnym sprawdzeniu prac komisja wyłoniła zwycięzców.

    W kategorii klasa II

    • I miejsce – Ignacy Lech (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej)

    • II miejsce – Aleksandra Lachowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej)

    • III miejsce – Anna Dygas (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy)

    W kategorii klasa III

    • I miejsce – Nina Zawisza (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy)

    • II miejsce – Amelia Kiełbus (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Kochanowskiego w Polanach)

    • III miejsce – Maja Książek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesicach)

    Agnieszka Jastrzębska - Wójt Gminy Wierzbica i Dyrektor Elżbieta Nowak nagrodziły zwycięzców. Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody książkowe ufundowane przez Panią Wójt Gminy Wierzbica. Pamiątkowe dyplomy i książki zostały wręczone również pozostałym uczestnikom ortograficznych rozgrywek. Na pamiątkę wszyscy obecni dostali długopisy z nazwą wydarzenia.

    Organizatorzy składają serdeczne podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów za pomoc w sprawdzaniu prac uczestników konkursu. Dziękujemy Paniom: Karolinie Borkiewicz z Dąbrówki Warszawskiej, Renacie Wiatr z Wierzbicy, Katarzynie Góźdź z Zalesic, Małgorzacie Kaweckiej z Polan.

  • Pieszy rajd

    W piątek odbył się pieszy rajd na trasie Chomentów – Makowiec, w którym wzięły udział dzieci z klas I–III oraz uczniowie starszych klas. Uczestnikom towarzyszyła doskonała pogoda – ciepłe, słoneczne przedpołudnie i rześkie powietrze sprzyjały wędrówce oraz wspólnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

    Rajd przebiegał w radosnej atmosferze – humory dopisywały wszystkim uczestnikom, a trasa została pokonana z entuzjazmem i energią. Na miejscu czekało wiele atrakcji, w tym konkurencje sportowe, układanie puzzli oraz z wyszywania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

    Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkę za udział, a wspólne przeżycia i aktywność na świeżym powietrzu sprawiły, że był to dzień pełen radości, integracji i niezapomnianych wrażeń.

  • Krótka lekcja historii ...

    "Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego" - te słowa wygłosił poseł na Sejm Wielki Jan Nepomucen Zboiński tuż po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja.

    Na pamiątkę dnia tego nasi uczniowie zaprezentowali krótką lekcję historii dotyczącą tego ważnego dla Polski wydarzenia. 3 maja wystąpili w kościele w Zalesicach przed zgromadzonymi tam mieszkańcami.

  • Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

    „Witaj, majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie…” – te słowa pieśni patriotycznej autorstwa Rajnolda Suchodolskiego wybrzmiały podczas wtorkowej, uroczystej akademii ku czci Konstytucji 3 maja, przypominając całej naszej społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu w historii Polski, jakim było uchwalenie Konstytucji w 1971 roku. Konstytucja 3 maja była wyrazem nowoczesnych dążeń do suwerenności i reform. Obchodząc rocznicę uchwalenia konstytucji, przypominamy sobie o wartościach wolności, patriotyzmu i jedności, które te wydarzenia i pieśń łączą.

  • XX Jubileuszowy Rajd Europejski

    SK PTSM

    25 kwietnia uczniowie z klasy IV uczestniczyli w XX Jubileuszowym Rajdzie Europejskim. Mimo deszczowej pogody uczniowie wzięli udział w pieszym rajdzie z ogromnym entuzjazmem i uśmiechem na twarzach. Trasa, choć momentami mokra i wymagająca, została pokonana z dużym zaangażowaniem i dobrą energią. Dzięki świetnej organizacji wydarzenie przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Wspólny wysiłek i determinacja uczestników zaowocowały zajęciem I miejsca, co spotkało się z ogromną radością i dumą całej grupy. To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi - sprzątanie naszego dużego świata przez naszych najmłodszych uczniów z edukacji wczesnoszkolnej.

  • III POWIATOWY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY, WARSZTATY I KONFERENCJA PSYCHOLOGICZNA.

    14 kwietnia 2025 roku drużyna klasy VIII brała udział w Powiatowym konkursie Pierwszej Pomocy organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

    Konkurs składał się z dwóch etapów: test wiedzy i test praktyczny, gdzie każda z drużyn musiała zmierzyć się z realistycznymi scenkami- sytuacji zagrożenia życia. Każda z drużyn miała za zadanie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym i wykazać się znajomością resuscytacji, obsługą defibrylatora AED oraz sprawną komunikacją i działaniem zespołowym.

    Oprócz konkursu uczniowie i nauczyciele brali udział w warsztatach psychologicznych, które poruszały kwestie m.in. komunikacji i pracy zespołowej.

    Był to dobrze wykorzystany dzień - nauka połączona z praktyką. Dziękujemy Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu za zorganizowanie tak ciekawej formy zdobywania i utrwalenia wiedzy przez młodzież.

strona:

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zalesicach
    Zalesice 31c
    26 – 680 Wierzbica
  • +48 48 618 21 88

Mapa

Informacja prawna